Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.Rozumiem
MAŁOPOLSKA MAJKA DAYS, 28 kwietnia 2024 Dobczyce k/Krakowa

Partner Tytularny

arenaLOGO2023


Małopolska to wymarzone miejsce do aktywnego wypoczynku oraz spędzania wolnego czasu i to w najpiękniejszych sceneriach przyrody. Można tu przemierzyć setki szlaków pieszych, rowerowych czy konnych. To raj dla amatorów wspinaczek górskich. Przez większą część roku można uprawiać tu sporty wodne, żeglarstwo, kajakarstwo, a zimą są tu doskonałe warunki do jazdy na nartach czy snowboardzie. Można tutaj korzystać ze świetnej infrastruktury sportowej, która rozwija się szeroko m.in. poprzez uruchamiane programy wspierające lokalne i regionalne projekty inwestycyjne. Corocznie przybywa wiele ogólnodostępnych, nowoczesnych obiektów sportowych, tym samym zapewniając równocześnie sportowcom najlepsze warunki do rozgrywania zawodów i imprez sportowych. Od lat Małopolska jest krajowym liderem w budowie ścieżek rowerowych, które pozwalają miłośnikom dwóch kółek dotrzeć na rowerze do najciekawszych turystycznie i przyrodniczo miejsc w regionie.
To właśnie w Małopolsce znajduje się największa liczba obiektów wpisanych na listę światowego dziedzictwa UNESCO, najwięcej parków narodowych, a także bogate złoża wód mineralnych.
 
Bogata w atrakcje turystyczne, jak i infrastrukturę sportową Małopolska stanowi doskonałą bazę do rozwijania talentów sportowych. To z naszego regionu wywodzą się znani w całym świecie sportowcy, jak m.in.: Justyna Kowalczyk, Kamil Stoch, Dawid Kubacki, Agnieszka Radwańska, Rafał Majka, Robert Kubica, Robert Korzeniowski, Maria Sajdak czy Andrzej Bargiel.
Małopolska to  również swoista arena wielu ważnych wydarzeń sportowych, zarówno na stałe wpisanych w kalendarz światowych wydarzeń oraz okazjonalnych, jak mistrzostwa świata czy Europy. Władze województwa aspirując do roli krajowego lidera w lokalizacji imprez sportowych rangi MŚ i ME, popularyzują sport w Małopolsce podczas krajowych i międzynarodowych wydarzeń, promując jednocześnie Małopolskę jako region kompletny do uprawiania sportu i przygotowany do rozgrywania imprez sportowych najwyższej rangi.

Zobacz wszystkie