Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.Rozumiem
6 - 7 czerwca 2020 Dobczyce k/Krakowa

Hansgrohe Cycling Classics

Wyścigiem Hotel Ossa Tour by Plus, już 18 kwietnia rozpoczynamy kolarski sezon. Twarzą wyścigu jest Maciej Bodnar, który zaprosi zawodników do wspólnego, dwudniowego ścigania. W sobotę rywalizację rozpocznie “czasówka” (w przypadku “Bodiego” nie mogło zabraknąć tej dyscypliny), zaś w niedzielę klasyczny wyścig ze startu wspólnego, w którym do wyboru będą 3 dystanse - znajdzie się więc coś dla zawodników o różnym stopniu sportowego zaawansowania. Okolice Rawy Mazowieckiej i Ossy to na pewno teren dla szybkich i mocnych zawodników. Jeśli powieje, na pewno na trasie zobaczymy nie jeden rant, czyli ten element kolarskiego rzemiosła, który tak bardzo “leży” Maćkowi Bodnarowi. Wybór patrona wyścigu Hotel Ossa Tour by Plus jest więc nieprzypadkowy. Sądzimy, że większość z czytających dobrze zna Macieja i jego osiągnięcia, nie zaszkodzi jednak zrobić sobie szybkiej powtórki z niezwykle bogatej i barwnej kariery tego kolarza.
logo Hotel Ossa Tour by Plus OKW pierwszą sobotę maja 2020 zapraszamy na Oponeo Velo Bydgoszcz. Do wyboru dwa dystanse - zaproponujemy więc coś dla uczestników na różnych poziomach kolarskiego wtajemniczenia. Teren, po którym poprowadzona będzie trasa wyścigu, to typowy “flandryjski” klasyk - trasa w przeważającej części szybka, jednak okazjonalne, sztywne pagórki oraz silniejszy wiatr mogą bardzo urozmaicić zmagania. Na kolarską majówkę do Bydgoszczy zaprosi Paweł Poljański. Dla popularnego “Zebry” będzie to ostatni “sprawdzian” przed rozpoczynającą się 9 maja 103. edycją Giro d’Italia, Paweł zaliczy już 4 start w tym wyścigu i zarazem 9 występ w Wielkim Tourze. Na pewno warto sprawdzić “kopyto Zebry” tuż przed Giro, przyda mu się dobre “przepalenie”. To jak? Pomożecie?
oponeo
Organizując wyścig Rafała Majki, dwukrotnego triumfatora klasyfikacji górskiej Tour de France, zdobywcy koszuli w grochy i zwycięzcy najcięższych etapów tego wyścigu nie mogliśmy wybrać innej lokalizacji niż jego rodzinne tereny okolic miejscowości Dobczyce. Co prawda w Polsce próżno szukać przełęczy porównywalnych z tymi alpejskimi, co nie oznacza, że nie można tu zorganizować imprezy o górskim charakterze. Pogórze Wielickie, które ugości pasjonatów kolarstwa z całego kraju w pierwszy weekend czerwca 2020, oferuje pod względem trudności terenowych naprawdę wiele i my nie zawahamy się tego wykorzystać!
Logo Majka Days

Zobacz wszystkie