Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.Rozumiem
26 - 27 maja 2018

Zapisy na Majka Days 2018 OTWARTE!

Uwaga kolarze! Znamy już kalendarz startów Rafała Majki i jego drużyny Bora - Hansgrohe w kolejnym sezonie, tym samym nie pozostaje nam więc nic innego, niż ogłosić termin przyszłorocznego wyścigu Majka Days. W Krynicy Zdroju spotkamy się już w weekend 26-27 maja!

W bardzo napiętym przyszłorocznym kalendarzu kolarza z Zegartowic ten termin to praktycznie jedyny "wolny" weekend, w którym będzie on przebywał w Polsce. Dlatego tym bardziej cieszy fakt, że postanowił spędzić go razem z Wami! Rafał przyjedzie do Krynicy bezpośrednio po ciężkim wyścigu etapowym, a zaraz po zakończeniu "Majka Days" uda się na zgrupowanie wysokogórskie, które będzie ostatnim szlifem formy przed Tour de France. Przełom maja i czerwca to też duża szansa na bardzo dobrą aurę w dniu zawodów!

Dwukrotny zwycięzca klasyfikacji górskiej Tour de France jest niezwykle zmotywowany, by po pechowej „Wielkiej Pętli” 2017, pokazać się z jak najlepszej strony w nadchodzącym roku i powalczyć o wysokie miejsce w klasyfikacji generalnej. Naszego najlepszego “górala” w tej trudnej walce wspierać będzie cała drużyna Bora-Hansgrohe, w tym najprawdopodobniej obaj rodacy w jej składzie: Maciek Bodnar oraz Paweł Poljański.

Wyścig Majka Days odbędzie się na sprawdzonej i dobrze przyjętej przez zawodników trasie. W sobotę (26 maja) - 14 km czasówka z metą na wzniesieniu Jakubik, zaś w niedzielę (27 maja) wyścig ze startu wspólnego na trzech dystansach: ok 30, 45 i 75 km. Poprowadzona przez górzysty teren trasa zapewni odpowiedni poziom zmęczenia i przyjemne dla oka widoki. Oczywiście, podobnie jak w zeszłym roku, w wyścigu weźmie też udział sam Rafał i bezpośrednio z siodła swojego roweru będzie motywował oraz dopingował startujących z nim zawodników.

Zapisy ruszają jeszcze przed Świętami Bożego Narodzenia - a dokładniej 20 grudnia! Wspólnie z Rafałem zapraszamy Was na drugą edycję Majka Days w Krynicy-Zdroju.


 

Zobacz wszystkie